O nama

MikroProt laboratorija je proistekla iz dugogodišnjih naučno-istraživačkih aktivnosti i niza inovacionih projekata usmerenih ka istraživanju, razvoju, inovacijama u primeni u oblasti biohemije, biotehnologije i analitike proteina hrane i proteina značajnih za biomedicinu, kao i evropskih istraživačkih projekata koji prate uticaj zagađenja životne sredina na ljudsko zdravlje. Odlukom Skupštine Inovacionog Centra Hemijskog fakulteta u Beogradu, d.o.ol. na sednici od 19.02.2021. osnovana je MikroProt laboratorija, kao posebna funkcionalna celina Centra.

MikroProt laboratorija se bavi primenom i razvojem biohemijskih postupaka za karakterizaciju, proizvodnju i i izolovanje proteina, kao i izučavanja mikroplastike. Trajno je opredeljena da održava visokestandarde i kvalitet u svim svojim delatnostima, i stalno unapređuje svoj renomen i ugled. MikroProt laboratorija pi ispitivanju uzoraka dosledno poštuje pravila dobre laboratorijske prakse, korsiteći sve potrebne resurse.

MikroProt laboratorija ima 4 sektora:

1. Sektor izolovanja i proizvodnje proteina
  2. Sektor proteomike
  3. Sektor mikroplastike
  4. Sektor sinteze oligomera plastike

Rukovodeće osoblje - Zaposleni

MikroProt laboratorija okuplja osoblje najviših akademskih obrazovanja i zvanja koji rade kao nastavnici i istraživači Hemijskog fakulteta Univerziteta u Beogradu i kao saradnici Inovacionog centra Hemijskog fakulteta u Beogradu d.o.o. Svi članovi tima nezavisno od radnih aktivnosti u MikroProt laboratoriji obavljaju poslove u oblastima istraživačke, nastavne i inovativne delatnosti.

Rukovodeće osoblje MikroProt laboratorije:

• dr Dragana Mitić, viši naučni saradnik, rukovodilac
  • dr Jovana Trbojević Ivić, naučni saradnik, šef za kontrolu kvaliteta
  • Aleksa Savić, istraživač pripravnik, zamenik šefa za kontrolu kvaliteta

Biohemičari i analitičari MikroProt laboratorije:

• dr Marija Peruško, naučni saradnik

Konsultanti:

• dr Tanja Ćirković Veličković, redovni profesor
  • dr Marija Gavrović Jankulović, redovni profesor
  • dr Jelena Mutić, redovni profesor
  • dr Dragana Stanić Vučinić, naučni savetnik
  • dr Katarina Smiljanić, viši naučni saradnik