Pola veka spektroskopije na Studentskom trgu   (2016)

Izložba "Pola veka spektroskopije na Studentskom trgu" (oktobar-novembar 2016) u Galeriji nauke i tehnike prikazala je primene spektroskopije kod nas kroz panoe i eksponate, dok prateći program obuhvata više tematskih predavanja iz ove oblasti: dr Ljubodrag Vujisić (Analitika hemijskog oružja), dr Vele Tešević (U vinu je hemija), dr Vlatka Vajs (Primenjena spektroskopija - neki primeri iz naše prakse).

Laboratorija za instrumentalnu analizu je osnovana pre tačno 50 godina, a tada je bila opremljena najmodernijim analitičkim instrumentima. Njeno opremanje je završeno 1969. godine nabavkom moćnog masenog spektrometra, a oprema je bila dostupna svim zainteresovanima na prostoru bivše Jugoslavije.

Izložbu su priredili: Univerzitet u Beogradu - Hemijski fakultet, Institut za hemiju, tehnologiju i metalurgiju - Centar za hemiju i Galerija nauke i tehnike SANU.

Autor: Slobodan Milosavljević;
Autor postavke: Željko Levnaić, Produkcija 64, Nikola Stevanović;
Saradnici: Ljubodrag Vujisić, Milka Jadranin, Boban Anđelković, Bojana Božić Hrelja, Jasmina Kovačević.

Katalog izložbe   (PDF, 11.8 MB)

[Spektroskopija - slika 1]

[Spektroskopija - slika 2]